Naše koně

LARA-hafling, nar. 2007, máma Lilly a Bigglese. Někdy trochu svéhlavá, ale na vyjíždkách vůdčí osobnost, která se ničeho neleká. Poslední květnový den letošního roku porodila své sedmé a poslední hříbě ( u nás na Ranči první). Nyní jí čekají mateřské povinnosti, ale v průběhu prázdnin ji opět začneme zapojovat  do práce.

LIM - hafling nar. 2012,naše nejhodnější kobylka, ráda vozí a učí jezdit malé i velké. V dnešních dnech je naším nejvytíženějším koněm a minimálně do léta to lepší mít nebude. 

LILLY– hafling, nar. 2017, dcera Lary. Minulý rok jsme ji zdárně obsedli a nyní je v plném učení ( které se však vinou neodkladných úkolů prodlužuje). Zatím ji ještě nenecháváme řídit našimi hosty, ale vyjíždka s vodičem ji nedělá problém. 

BIGGLES – NASH ( North American Spotted Haflinger), nar. 31.5.2023, syn Lary. První kůň, který se narodil u nás na ranči. Zatím ho čeká poznávání světa, tak snad se mu bude líbit. 

FANTOM– kříženec hafling/pony, nar. 2012, povozí ty nejmenší a starší učí základům ježdění. Vše ho zajímá, je velmi pozorný a rychle se učí. 


ALLY– hafling, nar. 2012, bratr Lim. Ve stádě dominantní, leč k lidem nesmírně hodný koník, který nás bohužel ve svých 5 letech opustil. Zemřel po těžkém úrazu. Nikdy však na něho nezapomeneme. Na jeho počest jsme pojmenovali náš ranč. 

WINNIE – border kolie, nar. 2019. Není to sice kůň, ale žádná vyjíždka se neobejde bez její účasti. Každého návštěvníka vesele přivítá a když je potřeba přiložit tlapku k dílu a zahnat koně do ohrady, bez váhání se tohoto úkolu zhostí. Na vyjíždkách působí v roli předvoje a ochránce stáda.